Siedzisko i oparcie w fotelu biurowym

Wybór fotela biurowego wbrew pozorom wcale nie jest łatwą sprawą. Istnieje wiele kwestii, na które należy zwrócić uwagę, by kupić mebel najlepszy pod względem ergonomii. Są jednak dwa elementy, które decydują o tym, czy fotel biurowy okaże się odpowiedni dla danego użytkownika – oparcie i siedzisko.

Jakie powinno być oparcie?

Najważniejsze, by było odpowiednio wyprofilowane tak, by dopasować się do pleców, anatomicznie odpowiadając ułożeniu kręgosłupa. Nie bez znaczenia jest także materiał oparcia. Powinien on lekko dostosowywać się do kształtu ciała, a jednocześnie być przewiewny. W dobrych fotelach oparcie posiada dodatkowo funkcję regulacji w części lędźwiowej (przykład – Ergomax Flexi).

Siedzisko

To drugi niezwykle istotny element w każdym fotelu biurowym. Siedzisko przede wszystkim musi być wygodne, a więc odpowiednio obszerne, miękkie, a najlepiej jeszcze z delikatnym wyprofilowaniem. Dobrze, by było zaokrąglone na brzegu, dzięki czemu nie będzie uciskało ud. Materiał, tak samo jak w przypadku oparcia, również powinien być przewiewny, a także przyjazny w dotyku.

Ergomax Flexi

(27 razy)