Jak szybko schudnąć?

W dzisiejszych czasach każdy z nas marzy o pięknej, zgrabnej sylwetce bez grama zbędnego tłuszczu. Odchudzanie jednak wcale nie jest takie proste. Jeden z nas może jeść tonę niezdrowego jedzenia i być przy tym szczupłym. Inny musi kontrolować stale to, co znajduje się na jego talerzu. Zdrowa dieta nie jest wcale trudna. Wystarczy przyswoić się kilka zasad, którymi należy kierować się przy komponowaniu codziennych posiłków, żeby zdrowo i szybko schudnąć. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, aby jeść kilka niewielkich porcji dziennie. Niech będzie to śniadanie, przekąska, obiad, podwieczorek oraz kolacja.

Starajmy się ostatni posiłek zjeść przynajmniej na dwie lub trzy godziny przed snem. Dzięki temu unikniemy gromadzenia się tłuszczyku w nocy, kiedy trawienie jest osłabione. Zdrowa dieta powinna być pełna warzyw, owoców oraz węglowodanów złożonych. Unikajmy cukru, tłuszczu oraz wszelkich bomb kalorycznych, które tylko utrudniają odchudzanie. Jeśli zapamiętamy te zasady, z pewnością uda nam się szybko i skutecznie zgubić nadmiar zbędnych kilogramów.

Uwaga ogólna: trzeba zachować pewne zasady zdrowego odżywiania – https://portaldlazdrowia.pl/12-krokow-zdrowego-odzywiania-wg-who-europe/, które są uniwersalne i oczywiście dostosować kaloryczność i wielkość posiłków do zapotrzebowania energetycznego.

(94 razy)